Dom LIFESTYLE

5 trendów w aranżacji na rok 2019, które musisz znać

Pracownik wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A., Jakub Orski, przygotował zestawienie pięciu trendów w wystroju mieszkań, którym warto przyjrzeć się w nadchodzącym

Data publikacji: 2019-01-08
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: 5 trendów w aranżacji na rok 2019, które musisz znać
Kategoria: Dom, LIFESTYLE

Pracownik wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A., Jakub Orski, przygotował zestawienie pięciu trendów w wystroju mieszkań, którym warto przyjrzeć się w nadchodzącym roku.

5 trendów w aranżacji na rok 2019, które musisz znać Dom, LIFESTYLE - Pracownik wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A., Jakub Orski, przygotował zestawienie pięciu trendów w wystroju mieszkań, którym warto przyjrzeć się w nadchodzącym roku.

Urządzanie mieszkania to duże wyzwanie. Trendy aranżacyjne zmieniają się niemal co sezon, dlatego warto dekorować wnętrze dodatkami, które nie kosztują dużo, a ich wprowadzenie całkowicie zmieni końcowy efekt. Pracownik wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A., Jakub Orski, przygotował zestawienie pięciu trendów w wystroju mieszkań, którym warto przyjrzeć się w nadchodzącym roku. 

Kolory

Oprócz koloru roku 2019 według Pantone – Living Coral, we wnętrzach królować będą odcienie zieleni: szałwia i głęboka zieleń butelkowa. Popularna będzie także dodająca elegancji matowa czerń i ciemny granat. Odważne zestawienia kolorystyczne mają być odpowiedzią na panujące dotychczas biele, szarości i beże. Zwrot ku ciemniejszym, nasyconym barwom można było zaobserwować już w minionym roku, jednak w tym będzie przybierał na sile.

– Ludzie, którzy chcieliby optycznie powiększyć wnętrze swojego mieszkania, zazwyczaj sięgają po jasne aranżacje. Czy musi to oznaczać rezygnację z obecnych trendów? Nie musimy decydować się na dominację ciemnej barwy. Wystarczy, że dobierzemy odpowiednie dodatki, a zamiast malowania wszystkich ścian ciemną barwą, pokryjemy nią jeden fragment pokoju – doradza Jakub Orski, pracownik wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.

2. Materiały

Duże znaczenie odgrywać będą także miękkie, przyjemne w dotyku materiały. Zamsz i aksamit będą najczęściej wybieranymi materiałami obiciowymi. Popularność zyskają fotele i kanapy welurowe, w kolorze ciemnej zieleni, granatu czy… musztardowym, który zdecydowanie ożywi wnętrze. Wśród dodatków królować będą te ręcznie robione – głównie z wykorzystaniem drewna i juty.

3. Koniec białych kuchni

A to już wiesz?  Polacy chętniej biorą kredyty na mieszkanie

Po stosunkowo długim okresie popularności białych kuchni nadszedł czas na kompletny odwrót od tego trendu. W najbliższych sezonach królować będą ciemne odcienie – zarówno szafek, jak i ścian. Dużym zainteresowaniem będą cieszyć się czernie i grafity, a także rozmaite odcienie zieleni. 

4. Lastryko/terazzo

Zaobserwujemy także powrót kiedyś popularnego materiału – lastryko – w odświeżonym wydaniu. Płytki, meble, tapety – ten styl zagości u nas na dobre. Znajdzie zastosowanie nie tylko w szarościach i czerniach. Najpopularniejsze będą różnokolorowe motywy – biało-niebieskie, zielono-bursztynowe czy różowo-morskie. Największe zastosowanie materiał ten znajdzie w kuchni – jako alternatywa dla klasycznych, jednobarwnych lub stonowanych aranżacji. Do głosu dochodzi maksymalizm – przeciwwaga do ascetycznych,  minimalistycznych wnętrz. Mnogość wzorów i kolorów jest obecnie bardzo pożądana.

5. Obłe kształty

Meble o geometrycznych formach odchodzą w zapomnienie. To samo tyczy się dodatków. W 2019 roku przeważać będą modele o obłych kształtach. Wnętrza wypełnią okrągłe stoliki kawowe i zaokrąglone, miękkie kanapy – nierzadko modułowe, które można modyfikować i dopasowywać do własnych potrzeb.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
5 trendów w aranżacji na rok 2019, które musisz znać Dom, LIFESTYLE - Pracownik wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A., Jakub Orski, przygotował zestawienie pięciu trendów w wystroju mieszkań, którym warto przyjrzeć się w nadchodzącym roku.
Hashtagi: #Dom #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy