BIZNES Rolnictwo

„Bądź widoczny – bądź bezpieczny”. Akcja sklepu Metal-Fach

„Bądź widoczny – bądź bezpieczny”. Akcja sklepu Metal-Fach
​Kamizelki odblaskowe ułatwiające zachowanie bezpieczeństwa na drodze trafiły do kilkunastu podlaskich

Data publikacji: 2017-09-11
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: „Bądź widoczny – bądź bezpieczny”. Akcja sklepu Metal-Fach
Kategoria: Rolnictwo, BIZNES

​Kamizelki odblaskowe ułatwiające zachowanie bezpieczeństwa na drodze trafiły do kilkunastu podlaskich szkół.

„Bądź widoczny – bądź bezpieczny”. Akcja sklepu Metal-Fach Rolnictwo, BIZNES - ​Kamizelki odblaskowe ułatwiające zachowanie bezpieczeństwa na drodze trafiły do kilkunastu podlaskich szkół.

Kamizelki odblaskowe ułatwiające zachowanie bezpieczeństwa na drodze trafiły do kilkunastu podlaskich szkół. To akcja, którą zorganizował sokólski Sklep Metal-Fach, działającego pod szyldem jednego z największych w województwie producentów maszyn rolniczych. 

 

– Naszą akcję nazwaliśmy dość wymownie. Jej hasło brzmi: „Bądź widoczny – bądź bezpieczny". W ten sposób chcieliśmy podkreślić, a zarazem uzmysłowić dzieciom i młodzieży, jak ważne jest ich bezpieczeństwo na drogach – mówi Paula Kucharewicz, właścicielka Sklepu Metal–Fach.

 

Przed kilkoma dniami rozpoczął się nowy rok szkolny. Nieubłaganie też zbliża się okres jesienno-zimowy. Niestety policyjne statystyki nie pozostawiają cienia wątpliwości. To właśnie w tym czasie dochodzi do większej liczby wypadków z udziałem pieszych.

 

Poruszając się po nieoświetlonej drodze bez żadnych elementów odblaskowych jesteśmy praktycznie niewidoczni dla kierujących pojazdami. Kierowca ma szansę dostrzec taką osobę dopiero z odległości około 20-30 metrów. To zdecydowanie zbyt mało, aby ją ominąć czy zahamować.  Kamizelka odblaskowa sprawia zaś, że idąc poboczem zostaniemy zauważeni odpowiednio wcześniej – nawet z odległości 150 metrów. To daje kierowcom możliwość wykonania bezpiecznych manewrów.

 

Kolejny przykład zastosowania kamizelek to szkolne wycieczki, nawet jeśli odbywają się w ciągu dnia. Ten sposób odznaczania maluchów pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo najmłodszych szczególnie zimą, gdy dominuje szaruga.

 

– Dlatego też zorganizowaliśmy wrześniową akcję w szkołach. Do szkół przekazaliśmy pakiet 25 kamizelek. Chcieliśmy w ten sposób zwrócić uwagę uczniów na to, że bezpieczeństwo na drodze jest bardzo ważne. Zachęcamy do noszenia tego typu elementów wszystkich, również dorosłych. Tu przecież chodzi o nasze zdrowie a nawet życie – dodaje Paula Kucharewicz.

A to już wiesz?  Projektowanie dla recyklingu wyzwaniem dla przedsiębiorców

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
„Bądź widoczny – bądź bezpieczny”. Akcja sklepu Metal-Fach Rolnictwo, BIZNES - ​Kamizelki odblaskowe ułatwiające zachowanie bezpieczeństwa na drodze trafiły do kilkunastu podlaskich szkół.
Hashtagi: #Rolnictwo #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy