Dom LIFESTYLE

Grunt to dobre podłoże – Bostik Ardagrip Classic

Zanim przystąpimy do wykończenia ścian, należy odpowiednio przygotować podłoże. Powierzch-nię, na której planujemy położyć płytki ceramiczne, tapetę lub inną okładzinę, warto najpierw pokryć gruntem Ardagrip Classic marki

Data publikacji: 2019-01-07
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Grunt to dobre podłoże – Bostik Ardagrip Classic
Kategoria: Dom, LIFESTYLE

Zanim przystąpimy do wykończenia ścian, należy odpowiednio przygotować podłoże. Powierzch-nię, na której planujemy położyć płytki ceramiczne, tapetę lub inną okładzinę, warto najpierw pokryć gruntem Ardagrip Classic marki Bostik.

Grunt to dobre podłoże – Bostik Ardagrip Classic Dom, LIFESTYLE - Zanim przystąpimy do wykończenia ścian, należy odpowiednio przygotować podłoże. Powierzch-nię, na której planujemy położyć płytki ceramiczne, tapetę lub inną okładzinę, warto najpierw pokryć gruntem Ardagrip Classic marki Bostik.

Mniejsza chłonność, większa wytrzymałość

Ardagrip Classic marki Bostik to środek gruntujący na bazie wodnej żywicy dyspersyjnej. Przeznaczony jest do wzmocnienia nośności podłoża oraz zwiększenia jego przyczepności przed ułożeniem płytek, tapet i innych okładzin ściennych i podłogowych. Może być zastosowany przed nałożeniem hydroizolacji podpłytkowej Ardatec Flexdicht. Dedykowany jest do materiałów nasiąkliwych. Chroni je przed wilgocią i wyrównuje chłonność, zapobiegając nadmiernej utracie wilgoci zawartej w preparatach klejowych. Sprawdza się więc na tynkach gipsowych, płytach gipsowych i gipsowo-kartonowych, płytach wiórowych i pilśniowych, a także na betonie, betonie komórkowym, tynkach wapiennych i cementowych oraz jastrychach anhydrytowych i cementowych.  Można go używać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, dlatego też zyskuje on bardzo uniwersalny charakter i szerokie spectrum zastosowań.

Łatwa i bezpieczna aplikacja

Uniwersalny środek gruntujący Bostik Ardagrip Classic jest produktem gotowym do użycia, sprzedawanym w kanistrach o pojemności 10 l. Nie należy rozcieńczać go z wodą. Przed zastosowaniem wystarczy jedynie wstrząsnąć opakowanie. Grunt nanosi się w sposób prosty i łatwy za pomocą wałka lub pędzla, dlatego nie stanowi to nazbyt skomplikowanego zadania. Zużycie Bostik Ardagrip Classsic zależy od rodzaju oraz chłonności podłoża i wynosi około 80-150 g/m2. Czas schnięcia oscyluje w granicach zaledwie 2 godzin (w temperaturze +20°C, przy 60% wilgotności względnej). Ardagrip Classic jest preparatem bezrozpuszczalnikowym, co wyróżnia go bezwonnością, dzięki czemu może być stosowany w pomieszczeniach o słabiej wentylacji np. (bez okien).

Stosowanie gruntu na podłożach, na których przyklejana na być okładzina, podobnie jak w przypadku gruntowania przed malowaniem, ma za zadanie zmniejszenie chłonności materiałów oraz zwiększenie przyczepności kleju. Co za tym idzie mniejsze zużycie zaprawy klejącej i większa trwałość wykonanych prac.

A to już wiesz?  Nowość Tikkurila: system Cozy Floor poprawiający jakość powietrza

www.bostik.pl

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Grunt to dobre podłoże – Bostik Ardagrip Classic Dom, LIFESTYLE - Zanim przystąpimy do wykończenia ścian, należy odpowiednio przygotować podłoże. Powierzch-nię, na której planujemy położyć płytki ceramiczne, tapetę lub inną okładzinę, warto najpierw pokryć gruntem Ardagrip Classic marki Bostik.
Hashtagi: #Dom #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy