Dom LIFESTYLE

Najmodniejsze dywany tego sezonu! Sprawdź, jaki pasuje do Twojego wnętrza

Dywany pełnią dwie funkcje – praktyczną i wizualną, zatem szczególnie ważne jest ich optymalne dopasowanie do charakteru pomieszczenia. W tym sezonie modne są motywy roślinne oraz wyraziste kolory i wzory. Sprawdź, co radzi ekspert salonów Agata i zainspiruj

Data publikacji: 2019-06-19
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Najmodniejsze dywany tego sezonu! Sprawdź, jaki pasuje do Twojego wnętrza
Kategoria: Dom, LIFESTYLE

Dywany pełnią dwie funkcje – praktyczną i wizualną, zatem szczególnie ważne jest ich optymalne dopasowanie do charakteru pomieszczenia. W tym sezonie modne są motywy roślinne oraz wyraziste kolory i wzory. Sprawdź, co radzi ekspert salonów Agata i zainspiruj się!

Najmodniejsze dywany tego sezonu! Sprawdź, jaki pasuje do Twojego wnętrza Dom, LIFESTYLE - Dywany pełnią dwie funkcje – praktyczną i wizualną, zatem szczególnie ważne jest ich optymalne dopasowanie do charakteru pomieszczenia. W tym sezonie modne są motywy roślinne oraz wyraziste kolory i wzory. Sprawdź, co radzi ekspert salonów Agata i zainspiruj się!

Kolorowy, gładki, a może we wzory? Dywan powinien być modny, ale przede wszystkim musi pasować do Twojego wystroju wnętrza i stylu, w jakim jest urządzony Twój dom. Aby stworzyć idealną aranżację, warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych wskazówek.

Wielkość dywanu, a optyczne postrzeganie przestrzeni

Dywan to uniwersalny dodatek, który doskonale wygląda w niemal każdym pomieszczeniu, a przede wszystkim ociepla wnętrze. Najczęściej decydujemy się na jego wybór do salonu czy sypialni, rzadziej układamy go w korytarzu czy w kuchni. Istotny jest dobór odpowiedniego rozmiaru dywanu do pomieszczenia, tak aby przestrzeń optycznie nie zmniejszyła się. W salonie doskonale sprawdzi się dywan średnich rozmiarów umieszczony pod zestawem wypoczynkowym – fotelem, sofą i stolikiem kawowym.

– Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest dobór zbyt małego dywanu w stosunku do przestrzeni wypoczynkowej. Jeśli meble wypoczynkowe są masywne i zajmują znaczną część salonu, mały dywan będzie całkowicie zaburzał proporcje, dlatego nie powinien on mieć szerokości mniejszej niż szerokość sofy czy narożnika – radzi Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz salonów Agata.

Kolorystyka zgodna z Twoją aranżacją

Wszędzie dominuje trend eko, dlatego w tym sezonie najmodniejsze są kolory natury – odcienie brązowego, szarego, zielonego. Dużym zainteresowaniem cieszą się również trendy z lat 70. Modne są dywany we wzory asymetryczne i geometryczne, a także kwiatowe i nowojorskie – najczęściej pokazywane w mocnych i intensywnych barwach. Tak wyraziste dodatki ożywiają wnętrze i wprowadzają odrobinę życia do stonowanej przestrzeni. Co ciekawe, powraca również trend na dywany rodem z lat 90., charakteryzujące się orientalnymi wzorami. Ponadto popularne stały się przecierane motywy na dywanach, które znakomicie wyglądają we wnętrzach w stylu loftowym.

A to już wiesz?  Lipofobowe emalie ochronne do stolarki okiennej i drzwiowej od Sigma Coatings

– W salonie bądź sypialni, gdzie dominuje jednolita kolorystyka, doskonale sprawdzi się kolorowy, wzorzysty dywan – podkreśli wnętrze i wydobędzie z niego charakter. Jeśli w Twoim mieszkaniu nie brakuje zdecydowanych barw, zdecyduj się na dywan jednokolorowy – podkreśli Twoją przemyślaną stylizację i uczyni ją jeszcze bardziej wyszukaną – dodaje Natalia Nowak.

Materiał przyjazny wnętrzu

Trend eko przejawia się również w materiale, z którego jest wykonywany  dywan – prym wiedzie wełna, bawełna i jedwab. Ciągle popularne są dywany puchate, miłe w dotyku, które prezentują się elegancko, a jednocześnie ocieplają wnętrze. Dywan futrzak  doskonale sprawdzi się przy toaletce, łóżku w sypialni czy przy fotelu – stworzy w ten sposób „cozy” kącik. Zwróć uwagę również na długość włosia, z jakiego wykonany jest dywan. W tym sezonie popularne są dywany o krótkim włosiu – nie tylko dłużej zachowują swoje właściwości estetyczne, ale również są łatwiejsze w czyszczeniu.

Modny dywan to doskonały pomysł na zmianę, dzięki której nasze wnętrze nabierze charakteru i przytulnego klimatu.  

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Najmodniejsze dywany tego sezonu! Sprawdź, jaki pasuje do Twojego wnętrza Dom, LIFESTYLE - Dywany pełnią dwie funkcje – praktyczną i wizualną, zatem szczególnie ważne jest ich optymalne dopasowanie do charakteru pomieszczenia. W tym sezonie modne są motywy roślinne oraz wyraziste kolory i wzory. Sprawdź, co radzi ekspert salonów Agata i zainspiruj się!
Hashtagi: #Dom #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy