BIZNES Rolnictwo

Nowe przyczepy z Cynkometu

Nowe przyczepy z Cynkometu
Cynkomet, producent maszyn rolniczych z Czarnej Białostockiej, rozszerza zakres produkcji. Firma ukończyła pracę nad pierwszą specjalistyczną przyczepą do przewozu ciężkich elementów, mającą zastosowanie także w

Data publikacji: 2020-09-02
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Nowe przyczepy z Cynkometu
Kategoria: Rolnictwo, BIZNES

Cynkomet, producent maszyn rolniczych z Czarnej Białostockiej, rozszerza zakres produkcji. Firma ukończyła pracę nad pierwszą specjalistyczną przyczepą do przewozu ciężkich elementów, mającą zastosowanie także w rolnictwie.

Nowe przyczepy z Cynkometu Rolnictwo, BIZNES - Cynkomet, producent maszyn rolniczych z Czarnej Białostockiej, rozszerza zakres produkcji. Firma ukończyła pracę nad pierwszą specjalistyczną przyczepą do przewozu ciężkich elementów, mającą zastosowanie także w rolnictwie.

To naczepa platformowa NP-70/3 w całości wymyślona, zaprojektowana i wykonana przez zespół Cynkometu.

– Od dłuższego czasu zastanawialiśmy się, w jakim kierunku rozwijać działalność biznesową, kiedy osiągniemy zakładany poziom rozwoju, produkowanych przez nas maszyn rolniczych – mówi Mariusz Dąbrowski, prezes Cynkometu. – Od kilku lat bowiem wzmacniamy pozycję na rynku cynkowania i produkcji maszyn rolniczych i zdawaliśmy sobie sprawę, że taki moment nadejdzie – poszukiwania nowych wyzwań i nowej dziedziny działalności, która będzie powiązana z tym co robimy, ale jednocześnie umożliwi dywersyfikację ryzyka biznesowego w sytuacjach kryzysowych. Dlatego postanowiliśmy zatrudnić kadrę inżynierską, której umiejętności, doświadczenie i ambicje chcemy wykorzystać do stworzenia nowych produktów, jakimi są naczepy i przyczepy samochodowe.

NP-70/3 to wyspecjalizowana przyczepa dłużycowa do przewozu ciężkich i długich (nawet do kilkunastu metrów) elementów. Wyposażona jest w pokład ładunkowy o długości 17 metrów, a jej maksymalna ładowność to 70 ton przy prędkości 20 km/h. Naczepa została zaprojektowana specjalnie do współpracy z ciężkim ciągnikiem portowym o maksymalnym nacisku na siodło 36 ton.

Układ jezdny naczepy stanowią trzy osie bębnowe renomowanej firmy SAF Holland o łącznej nośności 45 ton, współpracujące z wielopiórowym (optymalnym dla dużych ciężarów) zawieszeniem mechanicznym także firmy SAF.  

Naczepa wyposażona jest także w dwuobwodowy pneumatyczny układ hamulcowy marki Haldex z automatycznym regulatorem siły hamowania (ALB) działającym na wszystkie trzy osie.  

– Jest to pojazd służący do transportu wewnętrznego, wykonany na specjalne zamówienie naszego klienta. – dodaje Mariusz Dąbrowski – To nasz pierwszy krok w kierunku rozwoju naszej oferty i jej rozszerzenie o specjalistyczne naczepy i przyczepy drogowe kategorii O.

A to już wiesz?  Schneider Electric na COP23: dalej walczymy z globalnym ociepleniem

W pierwszej kolejności producent zamierza opracować serię drogowych przyczep i naczep 2-3 osiowych niskopodwoziowych do transportu maszyn budowlanych i rolniczych. Tak jak wszystkie produkowane przez Cynkomet maszyny rolnicze, ramy tych pojazdów mają być w całości cynkowane ogniowo.

– Jesteśmy przekonani, że wydłużając w ten sposób ich żywotność,będziemy mogli nimi konkurować z renomowanymi, istniejącymi już na rynku producentami drogowych przyczep i naczep specjalistycznych – dodaje Mariusz Dąbrowski.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Nowe przyczepy z Cynkometu Rolnictwo, BIZNES - Cynkomet, producent maszyn rolniczych z Czarnej Białostockiej, rozszerza zakres produkcji. Firma ukończyła pracę nad pierwszą specjalistyczną przyczepą do przewozu ciężkich elementów, mającą zastosowanie także w rolnictwie.
Hashtagi: #Rolnictwo #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy