Dom LIFESTYLE

Ostatnie lofty w byłej fabryce papieru

W Nowej Papierni właśnie skończyły się prace budowlane w pięciu ostatnich oryginalnych loftach w pofabrycznym budynku na Przedmieściu Oławskim. Każde wnętrze ozdabia XIX-wieczna czerwona cegła i sklepienia Kleina. Są ponadprzeciętnie wysokie i niezwykle

Data publikacji: 2018-12-19
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Ostatnie lofty w byłej fabryce papieru
Kategoria: Dom, LIFESTYLE

W Nowej Papierni właśnie skończyły się prace budowlane w pięciu ostatnich oryginalnych loftach w pofabrycznym budynku na Przedmieściu Oławskim. Każde wnętrze ozdabia XIX-wieczna czerwona cegła i sklepienia Kleina. Są ponadprzeciętnie wysokie i niezwykle klimatyczne.

Ostatnie lofty w byłej fabryce papieru Dom, LIFESTYLE - W Nowej Papierni właśnie skończyły się prace budowlane w pięciu ostatnich oryginalnych loftach w pofabrycznym budynku na Przedmieściu Oławskim. Każde wnętrze ozdabia XIX-wieczna czerwona cegła i sklepienia Kleina. Są ponadprzeciętnie wysokie i niezwykle klimatyczne.

Ostatni etap modernizacji XIX-wiecznego budynku po fabryce papieru przy ulicy Kościuszki 142 dobiegł końca. RED Real Estate Development właśnie wykończył wnętrze ostatnich loftów na parterze Nowej Papierni – inwestycji realizowanej w podwórku kamienic od 2016 roku. Odbudowa tego do niedawna zaniedbanego, a dziś już zamieszkałego, miejsca idealnie wpisuje się w aktualne plany miasta dotyczące rewitalizacji historycznego Przedmieścia Oławskiego.

– Nowa Papiernia to inwestycja, która dała nowe życie dwóm historycznym budynkom z 1889 roku oraz zainspirowała powstanie trzeciego, w podobnym stylu. Obecnie trwają prace przy kolejnych dwóch nowych budynkach – zauważa Ewa Skibińska z RED Real Estate Development.

Po wejściu do loftów w pierwszej kolejności uwagę przykuwa czerwona cegła widoczna na ścianach i łukowych stropach, obecna w każdym wnętrzu. Jest oryginalna, ponad stuletnia.
– Można powiedzieć, że wciąż pachnie produkowanymi tu niegdyś brulionami, teczkami i zeszytami do nut – dodaje Ewa Skibińska, podkreślając, że zachowanie oryginalnego charakteru budynków i jednoczesne wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań było dla dewelopera priorytetem. Kolejnym zachowanym elementem są zdobione podstopnice na klatkach schodowych i wspomniane stropy Kleina.

Jak na lofty z prawdziwego zdarzenia przystało – są ponadprzeciętnie wysokie. W Nowej Papierni mają 4 metry wysokości. Z powodzeniem można zagospodarować w nich antresolę.

– Jeden z jednopokojowych loftów ma prawie 37 metrów kwadratowych powierzchni. Wyróżnia go duża łazienka z oknem, osobna kuchnia i balkon – opisuje Ewa Skibińska. – Największy, niespełna 75-metrowy, ma osobną kuchnię z możliwością otwarcia, 3 pokoje i dobrze doświetlone wnętrze, podobnie zresztą jak i pozostałe. Jasne wnętrza to zasługa ponad 3-metrowych okien. Salon jednego z loftów wyposażyliśmy w stylowe meble o wartości 28 tys. zł, które są wliczone w cenę apartamentu. Zapraszamy do obejrzenia pięciu unikatowych loftów – dodaje. Warto dodać, że budynek w którym znajdują się lofty ma pozwolenia na użytkowanie i jest zamieszkały.

A to już wiesz?  Euforma – największy showroom z polskim designem

Fabryka papieru i drukarnia powstała przy ul. Kościuszki pod koniec XIX wieku według projektu mistrza budowniczego Edwarda Hentschela. Po wojnie działały tu Zakłady Wyrobów Papierowych, które przestały istnieć pod koniec XX wieku. Budynki opustoszały, aż do czasu, kiedy kilka lat temu ich potencjał architektoniczny dostrzegł deweloper RED Real Estate Development, który przeprowadził rewitalizację obiektu i w ceglanych budynkach stworzył lofty.

Nowa Papiernia to prestiżowa inwestycja mieszkaniowa zlokalizowana w sercu Wrocławia, która dała nowe życie dwóm historycznym budynkom z 1889 roku oraz zainspirowała powstanie trzeciego, w podobnym stylu. Obecnie mieści się w nich 129 wyjątkowych loftów i apartamentów. Do końca roku deweloper planuje rozbudowę Nowej Papierni o 2 kolejne budynki, nawiązujące stylem do historycznego charakteru obiektu, w których zaoferuje 156 nowych apartamentów i soft loftów w ekskluzywnym, autorskim standardzie wykończenia Ultra Nova. Inwestycja znajduje się w drugiej linii zabudowy, co zapewnia spokój w centrum miasta. Całość osiedla jest ogrodzona i monitorowana. Dodatkowo w ramach realizowanego projektu przy ulicy Kościuszki, powstaje Kamienica pod Pelikanem, w której znajdzie się 15 mieszkań typu studio z wysokimi oknami.

https://www.nowapapiernia.pl/

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Ostatnie lofty w byłej fabryce papieru Dom, LIFESTYLE - W Nowej Papierni właśnie skończyły się prace budowlane w pięciu ostatnich oryginalnych loftach w pofabrycznym budynku na Przedmieściu Oławskim. Każde wnętrze ozdabia XIX-wieczna czerwona cegła i sklepienia Kleina. Są ponadprzeciętnie wysokie i niezwykle klimatyczne.
Hashtagi: #Dom #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy