BIZNES Rolnictwo

Podlaskie przedsiębiorstwo KOJA prezentowało się na targach AGROTECH

Podlaskie przedsiębiorstwo KOJA prezentowało się na targach AGROTECH
Targi AGROTECH w Kielcach, to jedno z najważniejszych wydarzeń każdej

Data publikacji: 2017-03-23
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Podlaskie przedsiębiorstwo KOJA prezentowało się na targach AGROTECH
Kategoria: Rolnictwo, BIZNES

Targi AGROTECH w Kielcach, to jedno z najważniejszych wydarzeń każdej wiosny.

Podlaskie przedsiębiorstwo KOJA prezentowało się na targach AGROTECH Rolnictwo, BIZNES - Targi AGROTECH w Kielcach, to jedno z najważniejszych wydarzeń każdej wiosny.

Targi AGROTECH w Kielcach, to jedno z najważniejszych wydarzeń każdej wiosny. Podczas wydarzenia można było spotkać m.in. podlaską firmę KOJA ze Stawisk – jednego z większych producentów kabin do ciągników rolniczych w kraju.

 

KOJA jest obecna na rynku od 25 lat. Powstała w oparciu o część bazy upadłego POM-u (Państwowy Ośrodek Maszynowy). Na początku, głównym profilem produkcyjnym były kabiny do ciągników rolniczych, w czym firma mocno się wyspecjalizowała, współpracując z czołowymi producentami tych maszyn jak Farmtrac Tractors Europe czy Ursus.

 

Produkty z oferty podlaskiego przedsiębiorstwa trafiają zarówno na rynek krajowy jak i europejski. – Współpracujemy między innymi z firmami z Czech, Holandii, Danii, Niemiec, Grecji, Szwecji, Belgii, Łotwy, Estonii, Litwy i Francji – zaznacza Andrzej Konopka z firmy KOJA.

 

Obecnie w zakładzie wytwarzane są również maszyny rolnicze: takie jak pługi orne, ramy ochronne, mieszadła, kontenery do suszenia zboża, części i podzespoły oraz gotowe urządzenia wykorzystywane w gospodarstwach rolnych i przez zakłady komunalne – m.in. pługi odśnieżne czy ścinacze łąkowe a także szereg innych maszyn.

 

Podczas 23. edycji Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach, które odbyły się w dniach 17 – 19 marca, KOJA w sposób szczególny zachęcała klientów do zainteresowania się pługiem wykorzystywanym w orce zagonowej. Produkt stworzony od podstaw w zakładzie firmy w Stawiskach, idealnie sprawdza się na terenach płaskich o niewielkim nachyleniu.

 

Maszyna może być stosowana na rożnych rodzajach gleb dzięki resorowemu zawieszeniu słupic pługu, które zabezpieczają również korpus przed uszkodzeniem. Pług jest bardzo łatwy w obsłudze, wystarczy kilka regulacji i jest gotowy do pracy.

A to już wiesz?  Dzikie wysypiska zastępują legalne składowiska. To zagrożenie dla środowiska

 

– Urządzenie, które zaprezentowaliśmy podczas targów cieszyło się znacznym zainteresowaniem zwiedzających. Otrzymaliśmy szereg konkretnych zapytań ze strony potencjalnych klientów, których interesowały parametry oraz szczegóły dotyczące jego budowy, konstrukcji i zastosowanych technologii. Liczymy na to, że nasz udział w kieleckim wydarzeniu przyniesie konkretne rezultaty w postaci zamówień – przyznaje przedstawiciel firmy KOJA.

 

Z propozycją firmy można było się spotkać na stoisku jej wieloletniego partnera biznesowego – spółki Farmtrac Tractors Europe z Mrągowa, na zlecenie którego KOJA produkuje kabiny do ciągników i maszyn.

 

– Nasza współpraca z firmą Farmtrac Tractors Europe sięga początku lat 90 -tych. Od tego czasu wykonaliśmy na jej zlecenie wiele modeli kabin, a wyprodukowaliśmy ich już ponad kilkanaście tysięcy – dodaje.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Podlaskie przedsiębiorstwo KOJA prezentowało się na targach AGROTECH Rolnictwo, BIZNES - Targi AGROTECH w Kielcach, to jedno z najważniejszych wydarzeń każdej wiosny.
Hashtagi: #Rolnictwo #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy