BIZNES Rolnictwo

Puszkarzewicz: „Spodziewamy się ożywienia współpracy"

W czwartek (8 marca 2018) importerzy i dystrybutorzy sprzętu, maszyn i technologii rolniczych oraz przedstawiciele producentów rolnniczych spotkali się w Warszawie z fińskimi firmami poszukującymi partnera w

Data publikacji: 2018-03-09
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Puszkarzewicz: „Spodziewamy się ożywienia współpracy"
Kategoria: Rolnictwo, BIZNES

W czwartek (8 marca 2018) importerzy i dystrybutorzy sprzętu, maszyn i technologii rolniczych oraz przedstawiciele producentów rolnniczych spotkali się w Warszawie z fińskimi firmami poszukującymi partnera w Polsce.

Puszkarzewicz: „Spodziewamy się ożywienia współpracy" Rolnictwo, BIZNES - W czwartek (8 marca 2018) importerzy i dystrybutorzy sprzętu, maszyn i technologii rolniczych oraz przedstawiciele producentów rolnniczych spotkali się w Warszawie z fińskimi firmami poszukującymi partnera w Polsce.

W czwartek (8 marca 2018) importerzy i dystrybutorzy sprzętu, maszyn i technologii rolniczych oraz przedstawiciele producentów rolnych spotkali się w Warszawie z fińskimi firmami poszukującymi partnera w Polsce.

„Wiele polskich firm jest zainteresowanych kontynuacją rozmów i poprosili o złożenie formalnych ofert.” – mówi Elina Puszkarzewicz, dyrektor programu Agrotechnology from Finland. „Spodziewamy się ożywienia współpracy w obszarze technologii rolniczych między firmami z Polski i Finlandii. O postępach będziemy Państwa na bieżąco informować.” – dodaje Puszkarzewicz.

Łącznie w Warszawie doszło do 29 indywidualnych spotkań. Jak informują organizatorzy, największym zainteresowaniem firm polskich cieszyła się oferta firmy FIGEN, wiodącego fińskiego dostawcy materiału genetycznego dla hodowli trzody chlewnej, firmy MPH PRODUCTS, dostawcy sprzętu rolniczego, maszyn dla leśnictwa i gospodarki komunalnej oraz firmy JPT-INDUSTRIA, dostawcy modułowych mieszalni pasz dla gospodarstw rolnych.

W grupie fińskich firm znalazły się ponadto: DEMECA, dostawca rozwiązań dla hodowli bydła, m.in. rozwiązań dla gospodarki obornikiem, wentylacji obiektów inwentarskich, automatyki i systemów kontroli oraz produkcji biogazu rolniczego, FARMTOOLS – jeden z czołowych producentów zbiorników na paliwo w Finlandii oraz ANTTI-TEOLLISUUS – firma dostarczająca produkty i rozwiązania do suszenia, magazynowania i przetwórstwa zbóż, której szczególną specjalizacją są mobilne suszarnie zbóż.

Dzień wcześniej goście wysłuchali prezentacji na temat polskiego sektora rolnego: Grzegorz Kędzierski, z firmy Pellon, dostarczającej systemy do płynnego żywienia trzody chlewnej, przedstawił doświadczenia firmy na rynku polskim, Maciej Piskorski, dyrektor dywizji AGRO w banku BGŻ BNP Paribas zaprezentował modele finansowania inwestycji rolniczych w Polsce, Bartosz Góźdź, członek zarządu Polskich Zakładów Zbożowych sp. z o.o., należących do grupy Farmutil HS przedstawił strukturę i działalność grupy Farmutil HS w Polsce, Krzysztof Janiak, zastępca dyrektora Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie zaprezentował Sieć na Rzecz Innowacji w Rolnictwie a Katarzyna Skrzymowska z Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej POLSUS omówiła działalność związku..

A to już wiesz?  Wygrywają Ekolaury za likwidację hałd na Śląsku

W Warszawie działa biuro Business Finland, które udziela informacji o fińskich technologiach i rozwiązaniach dla rolnictwa. Biuro obsługuje interesantów w języku polskim.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Puszkarzewicz: „Spodziewamy się ożywienia współpracy" Rolnictwo, BIZNES - W czwartek (8 marca 2018) importerzy i dystrybutorzy sprzętu, maszyn i technologii rolniczych oraz przedstawiciele producentów rolnniczych spotkali się w Warszawie z fińskimi firmami poszukującymi partnera w Polsce.
Hashtagi: #Rolnictwo #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy