BIZNES Rolnictwo

RolnikON – polskie rolnictwo w cyfrowej erze

RolnikON – polskie rolnictwo w cyfrowej erze
Przyszłość wsi i rolnictwa związana jest z nowoczesnymi technologiami. Od dziś nie trzeba już wychodzić z domu, żeby „skontaktować” się z wirtualnym doradcą

Data publikacji: 2014-08-14
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: RolnikON – polskie rolnictwo w cyfrowej erze
Kategoria: Rolnictwo, BIZNES

Przyszłość wsi i rolnictwa związana jest z nowoczesnymi technologiami. Od dziś nie trzeba już wychodzić z domu, żeby „skontaktować” się z wirtualnym doradcą rolniczym.

RolnikON – polskie rolnictwo w cyfrowej erze Rolnictwo, BIZNES - Przyszłość wsi i rolnictwa związana jest z nowoczesnymi technologiami. Od dziś nie trzeba już wychodzić z domu, żeby „skontaktować” się z wirtualnym doradcą rolniczym.

RolnikON to pierwszy w pełni polski, kompleksowy system informatyczny ułatwiający prowadzenie i zarządzanie gospodarstwem rolnym. Został stworzony przez Polski Instytut Rolnictwa przy współpracy wielu specjalistów, m.in. z Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego, Krajowej Rady Izb Rolniczych i wielu innych. Jest dostępny pod adresem www.rolnikon.pl i można z niego korzystać całkowicie bezpłatnie.

System jest odpowiedzią na potrzeby polskich rolników, którzy w dobie szybkiego rozwoju sektora rolno-spożywczego poszukują nowoczesnych rozwiązań dla zwiększenia efektywności swojej pracy. Przejrzyste menu oraz intuicyjna nawigacja sprawiają, że z systemu może korzystać każdy, bez żadnego przeszkolenia.

Dzięki funkcjom prowadzenia obowiązkowych rejestrów i wypełniania wymaganych dokumentów użytkownik zawsze będzie na bieżąco. System umożliwia sprawne wystawianie faktur, wyznaczanie dawek żywieniowych dla zwierząt hodowlanych, zarządzanie uprawą oraz kontrolowanie przychodów i wydatków. Wszystkie funkcje pozwalają oszczędzić czas i energię. Program nie wymaga instalacji na komputerze, a do zapisanych danych oraz oferowanych narzędzi mamy dostęp z każdego urządzenia podłączonego do Internetu.

Wieś i globalna wioska

Polski Instytut Rolnictwa z myślą o nowoczesnych i ambitnych agrobiznesmenach tworzy cały pakiet rolniczych serwisów.

Na etapie realizacji jest baza wiedzy dla rolników, czyli rolnikopedia.pl. Portal jest internetową encyklopedią, w której wpisywanie nowych haseł inicjują sami użytkownicy. Ponadto powstał również kierowany wyłącznie do rolników portal społecznościowy naszafarma.pl. Jest to miejsce zarówno do wymiany doświadczeń jak i służące budowaniu kontaktów.

RolnikON stale się rozwija, rozszerza o nowe funkcje niezbędne w zarządzaniu gospodarstwem. Na bieżąco wprowadzane są usprawnienia sugerowane przez użytkowników i ekspertów. Twórcy są otwarci na wszelkie sugestie i chętnie dostosowują system do zgłaszanych potrzeb.

A to już wiesz?  PROCAM Polska Sp. z o.o. idzie na Rekord Polski w plonie pszenicy ozimej

 

Korzyści z użytkowania systemu RolnikON

– łatwiejsze prowadzenie i zarządzanie gospodarstwem rolnym o różnej specjalizacji

– do 1 października system pozostaje bezpłatny, a po tym terminie opłata miesięczna to jedynie 15 zł – najtańsza oferta na rynku

– nowoczesne rozwiązanie dla zwiększenia efektywności w zarządzaniu gospodarstwem

– łatwa obsługa i oszczędność czasu

– bezpieczna baza danych o gospodarstwie w jednym miejscu

– dostęp do aktualnych informacji, wniosków

– stworzony przez najwyższej klasy ekspertów i dopasowany do potrzeb praktyków

 

Więcej informacji na stronie www.rolnikon.pl.

Można również skontaktować się bezpośrednio z twórcami pisząc na adres [email protected]

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
RolnikON – polskie rolnictwo w cyfrowej erze Rolnictwo, BIZNES - Przyszłość wsi i rolnictwa związana jest z nowoczesnymi technologiami. Od dziś nie trzeba już wychodzić z domu, żeby „skontaktować” się z wirtualnym doradcą rolniczym.
Hashtagi: #Rolnictwo #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy