BIZNES Rolnictwo

RUSZYŁA MONTOWNIA CIĄGNIKÓW URSUS W ETIOPII

RUSZYŁA MONTOWNIA CIĄGNIKÓW URSUS W ETIOPII
12 maja 2015 r. URSUS S.A. otworzył montownię ciągników w Etiopii. Dostarczenie pierwszej partii 1,5 tys. sztuk ciągników dla etiopskiej spółki METEC zostanie zrealizowane do końca czerwca br. Montownia w Etiopii to przyczółek do ekspansji URSUSA na inne rynki

Data publikacji: 2015-05-12
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: RUSZYŁA MONTOWNIA CIĄGNIKÓW URSUS W ETIOPII
Kategoria: Rolnictwo, BIZNES

12 maja 2015 r. URSUS S.A. otworzył montownię ciągników w Etiopii. Dostarczenie pierwszej partii 1,5 tys. sztuk ciągników dla etiopskiej spółki METEC zostanie zrealizowane do końca czerwca br. Montownia w Etiopii to przyczółek do ekspansji URSUSA na inne rynki afrykańskie.

RUSZYŁA MONTOWNIA CIĄGNIKÓW URSUS W ETIOPII Rolnictwo, BIZNES - 12 maja 2015 r. URSUS S.A. otworzył montownię ciągników w Etiopii. Dostarczenie pierwszej partii 1,5 tys. sztuk ciągników dla etiopskiej spółki METEC zostanie zrealizowane do końca czerwca br. Montownia w Etiopii to przyczółek do ekspansji URSUSA na inne rynki afrykańskie.

Informacja prasowa                                                                                             Warszawa, 12 maja 2015 r.

POLSKA MARKA ROŚNIE W SIŁĘ     

 

RUSZYŁA MONTOWNIA CIĄGNIKÓW URSUS W ETIOPII

POTENCJAŁ DALSZEGO ROZWOJU W AFRYCE

 

12 maja 2015 r. URSUS S.A., największy polski producent ciągników i maszyn rolniczych, otworzył montownię ciągników w Etiopii. Dostarczenie pierwszej partii 1,5 tys. sztuk ciągników dla etiopskiej spółki METEC zostanie zrealizowane do końca czerwca br. Montownia w Etiopii to przyczółek do ekspansji URSUSA na inne rynki afrykańskie.

 

MONTOWNIA URSUSA W ETIOPII

12 maja etiopska spółka METEC otworzyła montownię ciągników Ursus. Uruchomienie montowni wiąże się z realizacją podpisanego w 2013 r. kontraktu na dostawę 3 tys. ciągników, wyposażenie centrów serwisowych w Etiopii oraz dostawę części zamiennych. Uroczystego przecięcia wstęgi w czasie otwarcia zakładu dokonał Lech Wałęsa, były prezydent RP.

Montownia URSUSA została utworzona w mieście Adama i obecnie zatrudnia pracowników, z których większość przeszła szkolenia u inżynierów i techników z Polski.

Kontrakt z firmą METEC to wzorcowy projekt współpracy na rynku afrykańskim. Uruchomienie montowni w Etiopii pozwoli naszym partnerom na wdrożenie technologii opracowanej w Polsce oraz wykorzystanie wiedzy polskich konstruktorów          i inżynierów w Afryce. Dla nas to możliwość zaistnienia na perspektywicznym rynku w oparciu o lokalnego partnera – mówi Karol Zarajczyk, Prezes Zarządu URSUS S.A.

 

POLAND GO AFRICA

Etiopski kontrakt URSUSA to zasługa programu rządowego GO Africa promującego polskie przedsiębiorstwa na kontynencie afrykańskim. Podpisanie kontraktu z METEC poprzedziła dwustronna umowa rządu polskiego i etiopskiego, a Bank Gospodarstwa Krajowego udzielił firmie METEC kredytu na zakup ciągników.

A to już wiesz?  Baw się i pomagaj pszczołom

W ubiegłym roku spółka zrealizowała znaczną część z I etapu umowy, obejmującą między innymi dostawę 1,5 tys. ciągników. Strona etiopska pozytywnie oceniła otrzymane produkty. Szczególnie ważna dla dalszej współpracy była możliwość transferu wiedzy i technologii.

Obecnie URSUS jest w trakcie przygotowań do realizacji drugiej transzy umowy, tj. dostawy 1,5 tys. ciągników. Realizacja II części kontraktu jest zależna od decyzji polskiego rządu i przyznania kredytu dla firmy METEC na zakup ciągników URSUS.

Nasze produkty zostały bardzo dobrze ocenione przez odbiorcę i widzimy determinację ze strony etiopskiej do współpracy przy realizacji drugiej fazy umowy – mówi Karol Zarajczyk, Prezes Zarządu URSUS S.A. Liczymy też na dalsze wsparcie polskiego rządu, które pozwoli nam kontynuować ten kluczowy projekt i stworzy szanse rozwoju na perspektywicznym rynku – dodaje prezes Zarajczyk.

 

URSUS GO AFRICA

W planach URSUSA jest ekspansja na kolejne rynki afrykańskie, gdzie Zarząd obserwuje popyt na produkty dla rolników.

Polskie ciągniki z powodzeniem konkurują z produktami z innych krajów zarówno pod kątem wykonania jak i ceny. Ciągniki URSUSA powstają na sprawdzonych podzespołach, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować lepszą jakość niż producenci z Indii czy Chin. Mamy nadzieję, że przyczółek, który zbudowaliśmy w Etiopii, otworzy drogę do dalszej ekspansji w Afryce      i zapewni dynamiczny rozwój firmy na najbliższe 2-3 lata – dodaje prezes Zarajczyk.

 

DOBRE PERSPEKTYWY ROZWOJU

W 2014 r. URSUS S.A. osiągnął rekordowy 51,5% rdr wzrost przychodów do poziomu 224,1 mln zł, tj. pochodna zwiększenia sprzedaży zagranicznej o 142,9% rdr między innymi w związku z realizacją kontraktu w Etiopii (122,2 mln zł). Sprzedaż krajowa w omawianym okresie wyniosła 102 mln zł, tj. wzrost o 4,3% rdr. Zysk brutto ze sprzedaży wyniósł ok. 42,2 mln zł, tj. 189,5% wzrostu rdr i 18,9% marży na tym poziomie zysku. EBIT urósł do 21,3 mln zł wobec analogicznej, tj. 21,3 mln zł straty w 2013 r. Marża EBIT wyniosła 9,5%. Zysk netto w 2014 r. wyniósł 14,9 mln zł. Wypracowane zyski z dotychczas zrealizowanych projektów zostały alokowane na rozwój zakładów produkcyjnych w Lublinie i opracowanie oferty produktowej. Firma wprowadziła do oferty 9 nowych produktów, w tym 7 nowych modeli ciągników o mocy 50-180 KM. Rozwinęła zaplecze produkcyjne i badawczo – rozwojowe.

A to już wiesz?  Czyste Tatry po raz siódmy, czyli sprzątamy góry i bijemy rekord Guinnessa

 

Dodatkowych informacji udziela:

Mariusz Lewandowski

Rzecznik Prasowy URSUS S.A.                                                                          

Tel: + 48 544 271 101                                                                                       

Kom.: + 48 669 060 051                                                                                    

[email protected]                                        

Informacje o spółce:

URSUS S.A. to jedyny polski producent ciągników z marką o ponad 120-letniej tradycji mechanizacji polskiego rolnictwa. Spółka oferuje szeroką gamę pojazdów, maszyn i urządzeń wytwarzanych na potrzeby rolnictwa w kraju i na świecie. Produkty URSUS odpowiadają oczekiwaniom  wszystkich pokoleń rolników, łącząc tradycję polskiej motoryzacji z nowoczesnością i światową jakością. URSUS to najstarsza marka narodowa o światowej renomie i potencjale dalszego rozwoju.

Spółka posiada obecnie trzy zakłady produkcyjne: w Dobrym Mieście, w Opalenicy i największy w Lublinie, gdzie zatrudnia łącznie ponad 700 osób. URSUS produkuje rocznie ok. 1,2 tysiąca ciągników i kilka tysięcy maszyn rolniczych sprzedawanych w Polsce i na świecie.

Grupa należy do kluczowych inwestorów regionu lubelskiego, gdzie rozwija swoje zaplecze produkcyjne i laboratorium badawczo-rozwojowe. URSUS R&D współpracuje z inżynierami z Politechniki Lubelskiej oraz z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie przy opracowywaniu nowatorskich rozwiązań technologicznych. Zarząd chce wykorzystać ponad 120-letnią tradycję marki oraz potencjał polskich inżynierów i konstruktorów do stworzenia w Lublinie nowoczesnego centrum badawczo-produkcyjnego.

Produkty URSUS docierają do tysięcy klientów w kraju i na świecie, w tym do Czech, Belgii, Holandii czy Pakistanu. Z 1,5 mln ciągników wykorzystywanych obecnie w Polsce, prawie połowa, tj. ok. 700 tys. to ciągniki marki URSUS. W ostatnich latach URSUS wszedł  również do czołówki polskich eksporterów do Afryki. W 2013 r. – w ramach umowy pomiędzy rządem polskim a etiopskim – Grupa zawarła umowę ze spółką METEC (Etiopia) na dostawę 3 tysiące ciągników, wyposażenie  centrów serwisowych, dostawę części zamiennych do ciągników oraz szkolenia. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
RUSZYŁA MONTOWNIA CIĄGNIKÓW URSUS W ETIOPII Rolnictwo, BIZNES - 12 maja 2015 r. URSUS S.A. otworzył montownię ciągników w Etiopii. Dostarczenie pierwszej partii 1,5 tys. sztuk ciągników dla etiopskiej spółki METEC zostanie zrealizowane do końca czerwca br. Montownia w Etiopii to przyczółek do ekspansji URSUSA na inne rynki afrykańskie.
Hashtagi: #Rolnictwo #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy